Четири-во-едно ребро од размената на AC конвергенција интегрирани компоненти AMJ2-4003H / 1003HX4

Краток опис:

Преглед AMJ1 собирнички интегрирана компонента е модуларен поврзување компонента дизајниран од страна на IPKIS за три-фаза мулти-филијала филијала тековната интеграција. Структурата е компактен и убава, а врската е удобен и безбеден. Преку модуларен дизајн, комплицирана операција линија на поделба е поедноставен едноставно да ги заостри со шрафцигер. Во исто време, овој модул може да се spliced ​​во согласност со реалните потреби гранка, кои во голема мера го спасува цената на трудот и трошоците простор, како и поврзаност ...


 • Порт: Шангај
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед

  AMJ1 собирнички интегрирана компонента е модуларен поврзување компонента дизајниран од страна на IPKIS за три-фаза мулти-филијала филијала тековната интеграција. Структурата е компактен и убава, а врската е удобен и безбеден. Преку модуларен дизајн, комплицирана операција линија на поделба е поедноставен едноставно да ги заостри со шрафцигер. Во исто време, овој модул може да се spliced ​​во согласност со реалните потреби гранка, кои во голема мера го спасува цената на трудот и простор на трошоците, а врската е многу убава.

  филијала начин

  Мека врски Користете мека бакар барови, за да се поврзе прекинувачи и собирници

  Хард врски се направени со користење на бакар барови и собирници

  димензии

  Специфични димензии според реалните потребата да се утврди спецификации, ве молиме да ни овозможи со употреба на пребарувања побарувачка.

  Големина на случај:  630 * 214 * 92

  листа компонента

  Интегриран автобус AMJ2integrated собирнички

  Главен прекинувач 400A трифазен украсениот случај прекинувачот

  Прекинувач за сабвуфер 100A трифазен украсениот случај прекинувачот

  Главна врска мека конекција

  Под-врска мека конекција

  Фиксна планината

   AMJ2-4003H-1003HX4T

  Преглед

  ● Оригиналната голи бакарна круг во модуларен прекинувач инсталиран директно.

  ● производи може да се организира во различни начини: ребра, следниот потег, надвор на следната.

  ● Нашата модул може да биде во меки ред скут, прекинувачот директно над модул, прилагодување на проред, во голема мера за намалување на просторот шасија.

  ● Нашата главна ред и под-ред специјално дизајнирани менгеме структура, погоден за различни спецификации на бакар наизменично скут, уредување диверзификација прекинувач, за да се задоволат различните потреби на клиентите.

  ● заштитна обвивка со PA66 материјал.

  ● Основната ред на висок квалитет на бакар.

  спецификации

  ● Стандардна: GB7251.1-2005, SB / T10316-2002;

  ● автобус краткорочни издржат струја (ICW): 18KA погоре;

  ● дојдовни конекција: три-фаза / четири-фаза 250A ~ 800A, меки или тврди ред;

  ● собирнички: висока спроводливост бакар никел позлата;

  ● заштитни школка: PA66;

  ● дебелина собирнички: оценет на 4-10mm;

  ● гранка конекција: повеќе од две-фаза три-фаза / повеќе од 63A, меки или тврди ред.

   

  Шангај IPKIS моќ технологија копродукции, Ltd фокусира на интегрирани системи combiner кутија и помошни објекти, дистрибуција на електрична енергија заврши поставува на електрична врска технологија за истражување и развој и примена на научните истражувања инвестиции од година во година, пријавата на патент, го одобри формирањето на виртуозот круг, научни истражувања трансформација е пријатна, Шангај Tech претпријатие; компанијата е добар во професионални и технички предности на компанијата систем за да се обезбеди електрична решенија врска, со нашите професионални, навремена и брза соработка, да се создаде дополнителна вредност за клиенти и клиенти се формира во близина поддршка односи, преку неколку години се формираше уникатен бизнис модел и воспостави еколошки круг во согласност со здравиот развој на претпријатијата. Според сегашниот позадина на прекумерниот капацитет, технолошка надградба и индустриски интеграција, потребно е да се активно се истражуваат нови идеи за опстанокот и развојот на малите претпријатија.

  Квалитетот на производот е нашиот бизнис картичка, на квалитетот ние го одбиваме просечност. Ние сме загрижени за детали, постојано подобрување, овој сертификат, тоа е претставник на работна сила сите IPKISer е.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !