Мрежа посветен кутија терминали метар AF1-50B / HS25X2

Краток опис:

Grid dedicated meter box terminals Since the beginning of 2012, IPKIS introduced the AF series of sub-line module products and applied for a patent. After several years of market operation and development, the varieties are expanding. Products are widely used in power metering boxes, low voltage distribution cabinets, mechanical refrigeration equipment, charging posts and electrified railways, especially in the photovoltaic power system. IPKIS sub-line module, sophisticated design, innovativ...


 • Порт: Шангај
 • детали за производот

  Тагови производ

  Мрежа посветен метар кутија терминали

  AF1-50B-HS25X2T

  Од почетокот на 2012 година, IPKIS воведе серија ВС на под-линија модул производи и аплицираше за патент. По неколку години на работа на пазарот и развој, сорти се шири. Производи се користат во моќта мерење кутии, нисконапонски разводни ормари, механичка опрема за ладење, обвинувајќи мислења и електрифицирани железнички пруги, особено во системот на фотоволтаични.

  IPKIS под-линија модул, софистициран дизајн, иновативна употреба на мулти-слој фрлија бакар технологија за решавање на терминалот дистрибуција мулти-филијала линија простор ограничувања, тоа е лесно операција, врската е безбеден и сигурен, е терминалот дистрибуција, мулти-точка Најдобар линија партнер.

  Во последниве години, IPKIS R & D тим, клиентите во развојот на нови производи, навремено и брзо следење на компанијата за многу години се фокусираше врнежи технологија, излезе со сет на соодветни решенија за да се развие став нови модели, совршен појавување на клиенти во нов уред.

  Види непосредната светлина

  Со користење на уникатни процесот на производство иновации, конвенционалните бакар блок линија удирање пренасочување притисок, наместо од типот кревање линија кутија притисок калапи, посигурен;

  Прецизност мувла дизајн, да се создаде целосно затворен убава форма, безбедно, убави, вкусни;

  Земи го за готово

  Безбеден и сигурен иновативни производи, лесно ракување, висока ефикасност, прекрасен изглед на висок степен;

  Со целосна слава

  Директен прекинувач и прекинувачот со соодветни, лесна, концизен и интуитивен, заштеда на време и труд за заштеда на поставување и користење на просторот.

  AF серија шант терминали со иновативна структура идеи, шант проводен лист со користење на единствен процес на калапи, во линија терминал на над пристап 35mm2 за стегање нос или бакар плоча со директен плоча за стегање; излез терминал е обединети како скала-тип кревање цевка за стегање на, стегање делови на проводници на состојба, се обликува во форма на наклон, зголемување на жица контакт област, за да се обезбеди повеќе сигурен за стегање, за да се спречи ефектот на анти-вибрации.

  Ако линијата секој треба многу под-линија, постојните спецификации не може да се исполни, AF серија наменета да се користи два шант терминали поврзани со бакар далноводи во паралела.

  AF2 префрлиш директно дизајн карактеристики се терминал шант во терминал директно инсталиран во штекер на прекинувачот (прекинувачот), инсталацијата е едноставен и сигурен, намалување на простор и намалување на трошоците.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !